Панорами Косова

Ко?сів  — місто на Прикарпатті, центр Косівського району, Івано-Франківської області, торговельний осередок галицької Гуцульщини. Розташоване біля підніжжя Українських Карпат, у долині річки Рибниці. Перша історична згадка про Косів належить до 1424. Місто виникло в другій половині XVI ст. за польсько-литовської доби завдяки багатим покладам солі. До того часу за чверть милі від села Косів існувала соляна баня, в якій із добутої сировиці виварювали сіль.

Косів має надзвичайно великий потенціал, щоб стати культурним центром Гуцульщини. Для цього є усі передумови — митці, що передають уміння з покоління в покоління, визнані художні школи, поетичність косівчан, і розташування в серці Гуцульщини. Край легенд та переказів, місця слави опришків, мальовнича природа окреслює стратегію розвитку Косівщини у напрямку розвитку туристичного бізнесу.

За кількістю зелених насаджень на душу населення Косів 2004 року входив до першої вісімки міст України (65,2 м? на 1 мешканця — при міжнародній нормі не менше 20 м?).

Водоспад Гук - геологічна пам'ятка природи місцевого значення. Розташований на річці Рибниці, в межах міста Косова. У місці перетину стійких скельних порід річка Рибниця утворює кілька мальовничих каскадів, загальною висотою близько 2,5 м.

Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв – сучасний багатопрофільний вищий художній навчальний заклад. В структурі інституту функціонує училище декоративно-прикладного мистецтва. Спеціалізації: "художні вироби з дерева", "художній метал", "художня кераміка", "художні вироби зі шкіри", "художнє ткацтво", "художня вишивка", "художній розпис" .

Храм Св'ятого Василія 19 червня 2009-го року згорів, споруді було 114 років. Зусиллями парафіян церкву відновлено.

Додати коментар

Захисний код
Оновити